Wysoka klasa samochodów - limuzyna

Kierowcy w Polsce poszukują różnej klasy samochodów, które będą odpowiadały ich potrzebom. Jedni stawiają na bezpieczeństwo i komfort, gdy drudzy z kolei potrzebują auta sportowego lub takiego, który się dobrze prezentuje. Osoby rozważające zakup auta wyższej klasy, z budżetem do 10 tys. złotych, muszą zadać sobie kilka ważnych pytań. Na jakie auta warto zwrócić uwagę i czy przy zakupie auta używanego poniesiemy dodatkowe koszta? 

"Za luksus trzeba płacić" to fakt, że towary unikatowe mają swoją cenę. Z tego powodu przeciętnego Polaka nie stać na zakup samochodu prosto z salonu. Nie przesądza to jednak o braku możliwości zakupu używanego auta z klasy Premium. Dlaczego warto nabyć taki pojazd? Chociażby ze względu na komfort, ponieważ samochody najczęściej dostosowujemy do najwyższej wartości jaką jest rodzina i na jej bezpieczeństwie zależy nam w najwyższym stopniu. 

Sam zakup używanego samochodu wyższej klasy, a nawet limuzyny do 10 tys. złotych nie jest problemem. Rynek oferuję szeroką ofertę aut, jednak trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami, jakie możemy ponieść po takim zakupie.

Możliwe wydatki przy zakupie limuzyny

Elegancka, wymarzona limuzyna w garażu powinna w pierwszej kolejności odwiedzić warsztat zaufanego mechanika, który dokładnie sprawdzi wszystkie potencjalne usterki, a lakiernik za pomocą miernika sprawdzi grubość lakieru. Warto również zakupić raport VIN, dzięki któremu uzyskamy wiarygodne informacje o samochodzie np. dane techniczne, informacje o kolizjach, sprawdzenie bazy skradzionych aut i całą historię pojazdu w porządku chronologicznym. Nieuniknione przy zakupie auta to koszta związane z ubezpieczeniem OC (od 800 zł), rejestracją pojazdu (około 200 zł) i badanie techniczne (około 100 zł). Przezorni wykupują ubezpieczenie przed kradzieżą, czy system zabezpieczający np. mechaniczną blokadę pedałów, czy lokalizator GPS. Kupując samochód używany, pewne jest to, że wiele elementów należy wymienić. Opony, filtry, oleje, świece zapłonowe, pasek rozrządu, płyny - stanowią część rzeczy, które koniecznie trzeba sprawdzić. 

zakup limuzyny

Jaki silnik wybrać? 

Jeżeli zależy nam na tym, aby samochód posłużył jeszcze przez przynajmniej 7 lat to najlepiej wybrać taki z silnikiem benzynowym wolnossącym. Silniki wysokoprężne i benzynowe z instalacją LPG szybciej będą się zużywały i często koszt naprawy przewyższy wartość samochodu. 

5 limuzyn do 10 tys. na które warto zwrócić uwagę

  1. Toyota Avensis drugiej generacji (2003-2009) - samochód do spokojnej jazdy, silnik 1.6(110 KM) lub 1.8(KM). Zaletą jest bardzo mocny łańcuch rozrządu, poza tym to auto funkcjonalne, wygodne o klasycznej, atrakcyjnej linii nadwozia. 
  2. Citroen C5 (2001-2008) - najpopularniejszy model z silnikiem 1.8 (116 i 125 KM). Bardzo dobre hydropneumatyczne zawieszenie, sprawia, że jazda tym samochodem będzie niezwykle komfortowa. 
  3. Audi A6 - eleganckie i mało awaryjne auto, przestrzenne, wykonane z niezwykłą precyzją. Jednostki napędowe o pojemności od 1.8 do 2.4. 
  4. BMW 5 E39 (1994-2005) - klasyczne, atrakcyjne nadwozie, połączenie elegancji i sportowego charakteru. Standardowa jednostka silnika to 2.0 i 150 KM mocy.
  5. Mazda 6 (2002-2007) - praktyczny, bardzo dobrze wykonany, komfortowy z atrakcyjnym wnętrzem. Dla oszczędnych do wyboru silnik 1.8 (120 KM) lub dla wymagających 2.0 (141 lub 147 KM)

 

Socialmedia

Warte uwagi

Typowe problemy aut z tylną osią...

Ważną cechą samochodu jest jego przyczepność. Podczas wyboru auta, można się spotkać z pojazdami wyposażonymi w wielowahaczowe zawieszenie tylnej osi (opcjonalnie obu osi). Takie...