Jak przygotować samochód do sprzedaży? - kilka praktycznych wskazówek

Udostępnij:

Wiedza o tym, jak przygotować samochód do sprzedaży, jest obecnie w cenie, bo czas użytkowania pojazdu jest zazwyczaj widoczny na jego nadwoziu, podwoziu i wnętrzu. Wiele czynników, od soli drogowej, przez piasek, żwir, deszcz, śnieg, po ludzi i zwierzęta, pozostawiło z pewnością niezatarty ślad na Twoim samochodzie.

Sprzedaż używanego samochodu nie jest z pewnością najprzyjemniejszym doświadczeniem, ale istnieje kilka sposobów, które pozwalają odpowiednio przygotować auto do sprzedaży, tak aby transakcja była jak najmniej “bolesna” finansowo. W końcu obie strony chcą zrobić dobry interes! Jak można przygotować samochód do sprzedaży? Sprawdźmy to!

  • - Czy naprawiać auto przed sprzedażą?
  • - Jak odpicować samochód?
  • - Podsumowanie

Czy naprawiać auto przed sprzedażą?

Jeśli chodzi o kwestię, czy warto naprawiać auto przed sprzedażą, to zwykle przywrócenie mu dawnej świetności nie tylko pozwoli uzyskać wyższą cenę, ale także spowoduje, że osób zainteresowanych zakupem z pewnością będzie więcej. Ale może to być bardzo kosztowne. Zanim zrobisz cokolwiek, aby przygotować samochód do sprzedaży u mechanika, zastanów się, w jakim stanie jest obecnie Twój samochód. Jeśli Twoje auto jest doskonale utrzymane i wymaga tylko niewielkiej naprawy drobnych odprysków, zarysowań lub wgnieceń w karoserii, to opłaci się to usunąć.

Ale jeśli Twój samochód wykazuje oznaki poważnego przebiegu lub uległ uszkodzeniu w wyniku kolizji, to musisz oszacować koszty i policzyć, czy wydawanie na niego pieniędzy oznaczałoby dla Ciebie stratę lub zysk. Obecnie, gdy sprzedajesz samochód online, ważne jest, aby dokładnie opisać stan pojazdu, wskazać wszelkie niedoskonałości i zrobić szczegółowe zdjęcia. Potencjalni nabywcy docenią Twoją uczciwość i będą wiedzieć, czego się spodziewać przed targowaniem się o cenę. Niektóre osoby w Polsce kupują auta “na części’ i np. stan karoserii jest dla nich bez znaczenia.

Jak odpicować samochód?

Przygotowanie auta do sprzedaży pod kątem wizualnym, zadbanie o to, by Twój samochód wyglądał jak najlepiej przed pokazaniem go potencjalnemu nabywcy, pomoże Ci sprzedać go tak szybko, jak to możliwe i to, za najlepszą cenę. Jak odpicować samochód? Przygotowanie auta do sprzedaży wypada rozpocząć od dokładnego wyczyszczenia i umycia wnętrza pojazdu. Oprócz zachęcającego wyglądu, czyste wnętrze wskazuje na to, że pojazd jest zadbany.

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby auto wyglądało na bardziej atrakcyjnie i są to m.in. takie kroki jak:

  • - Dokładnie wyczyść wnętrze - odkurz siedzenia, dywaniki i podłogę i wypoleruj deskę rozdzielczą, umyj szyby, usuń zbędne przedmioty z wnętrza samochodu, pozbądź się sierści psa i włóż odświeżacz powietrza, a skórzaną tapicerkę potraktuj odpowiednim preparatem.
  • - Starannie umyj i nawoskuj nadwozie - umyj samochód ręcznie gąbką i dobrej jakości detergentem. Po osuszeniu karoserii, poświęć trochę czasu na nałożenie na nią dobrej jakości wosku, a zrobi to ogromną różnicę w lakierze. Woskowanie auta jest tak ważne, że w zależności od wartości Twojego samochodu, czasami warto zrobić to profesjonalnie, na myjni ręcznej.
  • - Nie zapomnij o kołach - jeśli masz felgi aluminiowe, będziesz potrzebować specjalistycznego środka do ich czyszczenia i specjalnej szczotki, aby usunąć wszelkie pozostałości pyłu hamulcowego. Nie zapomnij o woskowaniu i polerowaniu felg oraz użyciu czernidła do opon.

Podsumowanie:

Na zakończenie warto dodać, że niezależnie od tego, czy szukasz samochodu na wymianę, czy po prostu chcesz pozbyć się szybko auta za gotówkę, dostaniesz lepszą ofertę, jeśli Twój samochód będzie wyglądał świetnie i wszystkie dokumenty będą w porządku. Jeśli sprzedajesz samochód przez Internet, to po wyczyszczeniu auta - zrób dobre zdjęcia!

Artykuł partnera

Socialmedia

Warte uwagi

Lexus LS 500h już w Polsce!

Najnowsza luksusowa limuzyna Lexus LS 500h jest już w Polsce. Pierwszy pokaz tego modelu odbył się 2 sierpnia 2017 roku w Sali Koncertowej w Szczecinie. W ciągu najbliższego miesiąca...