Wynajem auta na abonament - czym kierować się przy wyborze samochodu

Udostępnij:

Jesteś zainteresowany wynajmem na abonament, ale nie wiesz jaki samochód wybrać? Zastanawiasz się nad najkorzystniejszą formą wypożyczenia auta, ale nie masz pewności, która firma oferuje najlepsze warunki? Przeczytaj poniższy tekst, aby znaleźć odpowiedź na te i inne pytania.

Czym jest wynajem na abonament?

Nim przejdziemy do dostępnych pojazdów, wyjaśnimy, czym de facto jest wynajem średnioterminowy, zwany również wypożyczaniem abonamentowym lub subskrypcyjnym. Oznacza to, że opłata za użytkowanie auta jest pobierana raz w miesiącu, ponadto sama kwota wynajmu w ramach abonamentu jest stała. Poza tym wypożyczenie tego typu nie jest realizowane na lotniskach, jak to ma miejsce w tradycyjnym wynajmie. Auto zostaje podstawione klientowi pod wskazany adres. Nie ma więc potrzeby udawania się na lotnisko czy inny punkt odbioru.

Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Posiadanie nowego samochodu na własność, czy to poprzez zakup za gotówkę, czy kredyt, wiąże się nie tylko z ogromnymi kosztami, ale także obowiązkami. W przypadku wynajmu abonamentowego nie mają one znaczenia, gdyż odpowiada za nie właściciel samochodu, czyli wypożyczalnia. Wynajmując samochód w Flex Rent, masz pewność, że w pakiecie otrzymujesz wszystkie ubezpieczenia (OC, AC, NNW) oraz Assistance, który gwarantuje Ci pomoc drogoową w każdej sytuacji, 24 godziny na dobę. Ponadto w cenie wynajmu gwarantujemy wykonanie przeglądu oraz wymianę opon - oczywiście tylko w terminie, który będzie Ci odpowiadał. Nie musisz się również martwić o opony zimowe.

Możesz również wymienić samochód po 6 miesiącach od podpisania umowy - bez dodatkowych kosztów! Gdyby natomiast doszło do awarii lub kolizji, otrzymasz samochód zastępczy. W ramach wynajmu możesz wykorzystać auto do celów służbowych i prywatnych, np. jako test pojazdu, który chciałbyś w przyszłości nabyć. Jeśli dodatkowo chcesz z góry zapewnić sobie 100% finansowe bezpieczeństwo, możesz skorzystać z pakietu premium, który zwolni Cię z odpowiedzialności finansowej w sytuacji, gdy dojdzie do kradzieży, szkody częściowej lub całkowitej.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru samochodu?

Jeśli jesteś kierowcą, który przede wszystkim chce skorzystać z taniej oferty, to Twoja uwaga powinna skupić się na samochodach miejskich i kompaktowych, które za zasady są tańsze w wynajmie. Jeśli jednak chcesz mieć do dyspozycji auto o dobrych osiągach, komfortowe dla pięciu pasażerów, a do tego z pojemnym bagażnikiem, to lepszym wyborem będą SUV-y, które świetnie się sprawdzają zarówno w typowej miejskiej dżungli, jak i na dłuższych trasach. Być może jednak wolisz przetestować modele klasy premium? W Flex Rent znajdziesz samochody kilku producentów, które będą odpowiadały Twoim wymaganiom - od miejskiego Fiata 500 po klasę premium w postaci Mercedesa A 200 czy BMW X3. Oferujemy wiele możliwości, dlatego nie zwlekaj i sprawdź naszą stronę internetową, aby dowiedzieć się więcej na temat bardzo korzystnej oferty wynajmu samochodu w ramach abonamentu. Miesięczna opłata zaczyna się od 1350 zł netto!

Artykuł partnera

Socialmedia

Warte uwagi

Jak określić stan techniczny samochodu z...

Przed zakupem używanego samochodu należy sprawdzić jego stan techniczny! Zastosowanie kilku prostych przedmiotów może być pomocne w ocenieniu problemów, które mogą trapić uszkodzony...