Samochód używany od dealera

Obecnie na rynku dostępne są masowo rozbite samochody z zagranicy, które po ich naprawieniu trafiają do sprzedaży. Zakup takiego samochodu może przysparzać wielu trudności, gdyż nie zawsze historia samochodu jest znana. Gdzie można znaleźć auto godne zaufania?

Autoryzowany sprzedawca 

Używane samochody zazwyczaj zostały pozostawione przez klientów salonu, którzy przy zakupie nowego auta, stare pozostawili w rozliczeniu. Pochodzą także z jazd próbnych. Autoryzowani sprzedawcy nie ograniczają się do samochodów swojej marki  - na ich placach wystawione są różne auta. Czy zatem autoryzowany sprzedawca to gracz godny zaufania?

Warto poznać historię samochodu

Argumentem przemawiającym za jest to, że możemy poznać  historię samochodu. Dealer posiada informacje dotyczące eksploatacji i dokonywanych napraw pojazdu. Historia samochodu jest  ważna, a jej brak - to częsty problem samochodów z zagranicy.Informacje dotyczące przeszłości samochodu, są ważne przede wszystkim  ze względów bezpieczeństwa. Samochody bezwypadkowe, budzą większe zaufanie, wydają się być bezpieczniejsze niż te, kóre były rozbite i naprawiane. 

Samochód u autoryzowanych dealerów przechodzi testy jakości

To kolejna istotna kwestia, która daje możliwość sprawdzenia dokładnego i realnego stanu pojazdu. Testy są zazwyczaj rygorystyczne, często posiadają aż 100 punktów kontrolnych.

Dodatkowo gwarancja

W większości marki samochodowe posiadają w swojej ofercie specjalnego rodzaju programy, zapewniając tylko sprawdzone samochody i udzielają na nie gwarancji. W razie potrzeby naprawy, autoryzowany salon, na pewno będzie dysponował odpowiednim asortymentem, sprzętem aby wykonać potrzebne naprawy. Dodatkowo nie musimy martwić się o oryginalne części. Autoryzowani sprzedawcy często oferują dodatkowe bonusy, jeśli zakupimy u nich samochód. Może to być auto zastępcze w razie awarii, assistance, które obowiązują przez określony czas od zakupu.

wartość auta u dealera

Prawo wymiany samochodu

Jeżeli po zakupie samochodu u autoryzowanego sprzedawcy z jakiś względów nie spełni on naszych oczekiwań lub po przejechaniu się nim - zwyczajnie się rozmyślimy, mamy prawo wymienić go na inny samochód oferowany przez salon, ale tańszy od obecnego egzemplarza. W zależności od salonu wymiana jest możliwa w terminie od 7 do 30 dni od dnia zakupu.

Zostaw auto w rozliczeniu

Przy zakupie samochodu używanego u dealera, możemy swój obecny pojazd pozostawić u niego w rozliczeniu, nawet jeśli nie posiadamy auta tej samej marki, która jest sprzedawana w salonie. Opłacalność tego manewru jest kwestią indywidualną w zależności od przypadku. Przy zakupie używanego samochodu, należy kierować się przede wszystkim rozsądkiem. Decyzję trzeba dobrze przemyśleć, bo przecież nawet u dealerów zdarzają się felerne samochody. Jednak decydując się na zakup u dealera ryzyko jest mniejsze niż przy zakupie w komisie lub u indywidualnego handlarza. W salonie najszybciej uda nam się dojść do porozumienia w takim przypadku.

 

 

Socialmedia

Warte uwagi

Jakie są popularne auto osobowe w 2018 roku?

Rynek nowych samochodów ma się bardzo dobrze. Każdego roku coraz większa liczba kierowców decyduje się zakupić nowy samochodów. Dzięki korzystnym warunkom finansowania (kredyty...