Rynek nowych samochodów ma się bardzo dobrze. Każdego roku coraz większa liczba kierowców decyduje się zakupić nowy samochodów. Dzięki korzystnym warunkom finansowania (kredyty, leasingi) klienci nie chcą już kupować aut używanych, ale sięgają po modele nowe, prosto z salonu samochodowego. Które marki cieszyły się największą popularnością w tym roku?

Zakup nowego auta ma pewną podstawową korzyść w postaci pewnego stanu technicznego. Decydując się na zakup auta z rynku wtórnego, nigdy nie wiadomo, na co się trafi. Pełno jest oszustów, którzy kłamią na temat faktycznego stanu technicznego auta. Niestety w Polsce wciąż pojawia się wiele kiepskiej jakości samochodów z Europy Zachodniej, które tam przeznaczone zostały do zezłomowania. dlatego w czasie zakupu, ciężko jest zaufać, że dany samochód rzeczywiście jest bezwypadkowy.  Zakup nowego auta to 100% pewność, że pojazd jest sprawny i spełnia najnowsze standardy bezpieczeństwa. Ponadto otrzymuje się gwarancję, która z zabezpiecza właściciela przed nieplanowanymi wydatkami związanymi z jego naprawą. Okres ochrony gwarancyjnej wynosi od 2 4o 4 lat, ale niektóre marki oferują nawet 7-letnią gwarancję.

Popularne modele samochodów na rynku

Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar na podstawie danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców przygotował zestawienie najpopularniejszych aut kupowanych w Polsce. Dane  te dotyczą okresu od stycznia do września 2017 roiku, Wzrost prezentuje zwiększenie liczby kupowanych samochodów w stosunku do tego samego okresu roku 2016.

Fiat Tipo - sprzedano 6505 egzemplarzy, przyrost w ciągu roku o 4737 sztuk

Wprawdzie pierwsza generacja Fiata Tipo produkowana była w latach 1987-1995, to dopiero druga jego odsłona produkowana od roku 2015 robi prawdziwą furorę na rynku.  Dwa lata temu pojawiła się także wersja sedan.  Fiat niedawno wprowadził do oferty  dwa typy nadwozia - hatchback i station wagon (kombi).  Marka ta oferuje bardzo przystępne ceny, a przy tym ma swoich przedstawicieli w każdym segmencie tzw.  aut kompaktowych.

Toyota C-HR - sprzedano 4602 egzemplarze ,model jest w sprzedaży od stycznia 2017 roku

toyota C-HR

Toyota C-HR zadebiutowała na rynku niedawno,  bo na początku roku 2017.  Jednak już auto z zyskało sporo nabywców. Kluczowe znaczenie ma w tym przypadku przyjazny napęd hybrydowy, który jest ekologiczny, a przy tym ekonomiczny.  Toyota C-HR w wersji hybrydowej zużywa jedynie 3,5 litra paliwa na 100 kilometrów. Poza tym jest to model bardzo ekonomiczny. Z uwagi na nietuzinkowy design doceniają go młode i aktywne osoby.

Skoda Fabia - łącznie sprzedano 13 452 egzemplarze, to przyrost w stosunku do roku poprzedniego o 2508 sztuk

Na trzecim miejscu pod względem liczby najchętniej kupowanych w Polsce nowych aut osobowych znalazła się Skoda Fabia. Obecnie na rynku obecna jest już jej trzecia generacja, która wypuszczona została z fabryk w roku 2014. Auto sprzedawane jest w dwóch wersjach nadwozia - kombi i hatchback.  Dzięki temu, decydując się na Skodę Fabię, można wybrać samochód odpowiedni do potrzeb i liczby domowników. Dla wielu klientów ma to kluczowe znaczenie.

 

 

Socialmedia

Warte uwagi

Co kraj to obyczaj! To musisz wiedzieć...

Polacy lubią podróżować. Co dziesiąty kierowca w Polsce pokonuje więcej niż 50 tys. km rocznie - wynika z raportu Santander Consumer Banku wydawcy TurboKARTY. Jednak zdecydowana...