Zarabiaj 10 tyś zł jako kierowca zawodowy

Udostępnij:

Na takich ludzi jest większe zapotrzebowanie niż na programistów. Do dyspozycji jest 150 000 miejsc pracy, z pensją 10 000 zł na rękę.

Brakuje ok. 150 tys. polskich kierowców zawodowych. Pracodawcy narzekają na brak kierowców i oferują wyższe niż przeciętne wynagrodzenie. Rok temu każdy kierowca mógł dostać co najmniej 6 tys. zł netto. Teraz często są wabieni kwotą ponad 10 000 zł. Potrzebni pilnie kierowcy ciężarówek Pilnie potrzebujemy kierowców ciężarówek.

 

Wiele osób mówi, że brakuje programistów IT lub specjalistów IT. Okazuje się, że kierowcy ciężarówek są bardziej poszukiwani niż kiedykolwiek. Doprowadziło to do takich problemów jak problemy z dostawą cukru do sklepów itp.

Analiza przeprowadzona przez portal bankier.pl wykazała, że kierowcy zawodowi byli najbardziej poszukiwanymi specjalistami w kraju przez prawie rok. Z miesiąca na miesiąc otrzymywali oni w sieci wielokrotnie więcej ofert pracy niż programiści. Według szacunków, obecnie brakuje około 150 tys. kierowców.

Firmy transportowe od lat zmagają się z problemami, a od początku wojny na Ukrainie obserwują ogromny exodus z Ukrainy Ukraińców. Pracodawcy w desperackiej potrzebie szukają kandydatów daleko poza naszymi granicami.

Jest to praca dobrze płatna. Średnia pensja jest wyższa od średniej krajowej. Bankier.pl podaje, że średnie wynagrodzenie kierowcy w 2021 roku wyniesie 6 000 zł rocznie. W tym roku poprzeczka jest jeszcze wyższa.

Maciej Wroński (prezes Stowarzyszenia Transport i Logistyka Polska) mówi, że kierowca międzynarodowy musi mieć na rękę około 10 tys. zł, aby móc jeździć po Polsce.

Eksperci ostrzegają, że koszty uzyskania prawa jazdy i innych uprawnień często mogą być zaporowe. Szczególnie dotyczy to osób, które nie są pewne, czy chcą być zawodowymi kierowcami. Koszty kształtują się w granicach 7-10 tysięcy PS7.

 

Myślisz o przekwalifikowaniu?  Jesteś żołnierzem?

Przekwalifikowanie zawodowe w ramach rekonwersji dla żołnierzy  - przekwalifikowanie zawodowe Kategorie prawa jazdy C, C+E i D. Kwalifikacje zawodowe. Nowy zawód zupełnie za darmo!

Pomagamy w wypełnianiu wniosków. Więcej informacji można uzyskać pod adresem rekonwersja.pl.

Socialmedia

Warte uwagi

Lexus LS 500h już w Polsce!

Najnowsza luksusowa limuzyna Lexus LS 500h jest już w Polsce. Pierwszy pokaz tego modelu odbył się 2 sierpnia 2017 roku w Sali Koncertowej w Szczecinie. W ciągu najbliższego miesiąca...